Til ejere af ejendomme

Hvad enten du ejer en enkelt lejlighed, eller du har en stor ejendomsportefølje fuld af erhvervsejendomme, kan vi stille professionel service til rådighed, som genererer et risikofrit overskud. Du kan fokusere på andre ting eller øge din portefølje, mens vi genererer indtægter for dig.

Services for ejere af ejendomme

Korttidsudlejning

Hvorfor?

Tjen penge, imens du rejser eller er væk

Hvad?

Når du er væk hjemmefra, sørger vi for at få gæster til din ejendom. Forenom tager sig af alle markedsføring-, salgs- og værtsaktiviteter.

Hvordan?

Du kan selv registrere din ejendom på Friday Flats, eller kontakte vores Friday Flats-team

Hvem hjælper vi?

Ejere af ejendomme, der lejlighedsvist er tomme. Vi er interesseret i alle former for ejendomme, hvor der kan overnattes.

Hvor længe?

Så længe du ønsker at udleje din ejendom

Hvor?

Du er velkommen til at registrere din ejendom, uanset hvor du befinder dig i verden

Read more

Langtidsudlejning

Hvorfor?

Ubekymret, garanteret lejeindtægt

Hvad?

Garanteret fast lejeindtægt; vi bærer driftsrisikoen. Vi sørger for møbler, værtskab, rengøring, vedligeholdelse og rapportering på dine vegne

Hvordan?

Kontakt vores udlejningsteam, så kommer du i gang

Hvem hjælper vi?

Ejere af ledige lejligheder og huse

Hvor længe?

I længere perioder, generelt 1 ½ år eller mere

Hvor?

Kontakt os, hvis du ejer en lejlighed eller et hus i Finland, Sverige, Norge eller Danmark!


Read more

Udlejning af store ejendomme

Hvorfor?

Ubekymret, langvarigt, garanteret ejendomsudbytte

Hvad?

Du har garanti for en fast lejeindtægt, mens vi bærer driftsrisikoen.

Hvordan?

Kontakt blot vores udlejningsteam, så kommer du i gang

Hvem hjælper vi?

Ejere af store ejendomme. Vi omdanner ejendommene til hoteller eller hostels

Hvor længe?

Vi binder os til en kontrakt på minimum 5 år og hvis aftalt længere

Hvor?

Pæne beliggenheder i byer i hele Norden



Read more

Ejer du en ejendom?

Kontakt os, så genererer vi et overskud sammen

Forenom til ejere af ejendomme

Takket være vores hurtige, effektive og komplette salgs- og markedsføringsorganisation, plus platformen Friday Flats, kan du hurtigt begynde at nyde din lejeindtægt. Ved at udleje din ejendom til os, tilslutter du dig en hurtigtvoksende gruppe af 5.000 ejendomsejere, der stoler på Forenoms service.

Når du beslutter dig for at registrere din ejendom hos Forenom eller via Friday Flats Premium Service, markedsfører vi den som en Forenom ejendom til gæster, der leder efter et midlertidigt hjem. Alle markedsføringsopgaver er inkluderet i vores services og koster ikke ekstra. Afhængig af den typiske gæsteprofil for din ejendom, markedsfører vi din ejendom aktivt gennem vores kanaler og gennem lokale og internationale bolig- og overnatningsportaler og rejsebookingplatforme.

Vi har f.eks. vores egen online-shop, hvor din ejendom kan gøres tilgængelig døgnet rundt for indkommende reservationer. Vi kan også registrere din ejendom på velkendte bookingplatforme som Booking.com, Hotels.com, Tripadvisor og Airbnb.

Du får kontakt til vores aktive og effektive salgsteam, der hjælper dig med at finde de rette gæster til din ejendom eller lejlighed. Da vi har ca. 6.000 erhvervskonti med medarbejdere, der bor i vores ejendomme, er vi for det meste i stand til at finde en gæst til din ejendom blandt vores eksisterende kunder.

Selv om vi allerede har en fantastisk sælgerstab til rådighed, udvikler vi konstant vores services og funktioner, så vores ejendomsejerpartnere får adgang til de mest passende og fordelagtige services.

Boligadministratorer

Jaakko Ihalainen
Rental Manager for Finland Region
Saku Nissinen
Project Sales Manager - Sweden
Jenya Endresen
Regional Manager - Norway
Marc Hansen
Regional Coordinator - Denmark

Forenoms repræsentanter for services til ejere af ejendomme

Espoo

Rental Coordinator - Espoo
Riikka Korhonen
+358503035139 riikka.korhonen@forenom.fi

Helsinki

Rental Coordinator - Helsinki
Jani Still
+358 50 4667707 jani.still@forenom.fi

Jyväskylä

Regional Manager of Jyväskylä
Henri Hämäläinen
+358 50 3545 850 henri.hamalainen@forenom.fi

Kouvola

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi

Kuopio

Regional Manager of Kuopio
Mikko Kauhanen
+358 46 923 5018 mikko.kauhanen@forenom.fi

Lahti

Regional Coordinator - Lahti
Joni Isomäki
+358 50 381 7223 joni.isomaki@forenom.fi

Lappeenranta

Regional Supervisor - Lappeenranta
Jarkko Ahoraita
+358 50 347 9610 jarkko.ahoraita@forenom.fi

Oulu

Regional Coordinator - Oulu
Tani Heikkinen
+358 40 733 5170 tani.heikkinen@forenom.fi

Pori

Regional Manager of Pori
Jari Vuorinen
+358 40 711 8433 jari.vuorinen@forenom.fi

Tampere

Regional Manager of Tampere and Vaasa
Tommi Piskanen
+358 40 4508409 tommi.piskanen@forenom.fi

Turku

Regional Supervisor - Turku
Juha Koivula
+358 44 551 2822 juha.koivula@forenom.fi

Vantaa

Rental Coordinator - Vantaa
Vesa Salmikivi
+358 50 452 6221 vesa.salmikivi@forenom.fi

Stockholm

Project Sales Manager - Sweden
Saku Nissinen
+46704870740 saku.nissinen@forenom.se

Bergen

Area Manager - Bergen
Morten Wergeland
+4793214615 morten.wergeland@forenom.no

Oslo

Regional Manager - Norway
Jenya Endresen
+4748400899 jenya.endresen@forenom.no

København

Regional Coordinator - Denmark
Marc Hansen
+45 6019 8870 marc.hansen@forenom.dk

Hvorfor Forenom?

Garanteret indtægt

Professionel administrationsservice

Få et godt og stabilt afkast af din bolig investering