För företag

Vi samarbetar med tusentals företag varje år och erbjuder boende för tiotusentals anställda i Norden. Vi hjälper företag från byggbranschen till IT-branschen att hitta rätt boende. Vi hjälper gärna dig och ditt företag också!

Hur vi kan hjälpa dig

Affärsresor

Varför?

Bo problemfritt, lättillgängligt och bekvämt när du reser

Vad?

Boendealternativ från budget till komfort i form av Lägenheter, lägenhetshotell och Hostel

Hur?

Du kan boka direkt online eller kontakt med vårt säljteam så hjälper de dig

För vem?

Små och stora företag inom alla branscher

Hur länge?

Så länge som ni vill

Var?

I våra rum och lägenheter i Norden

Läs mer

Projektboende

Varför?

Projektledning är svårt, boende är lätt

Vad?

Kostnadseffektiva lösningar såsom lägenheter, Hostel och tillfälliga husmoduler

Hur?

Våra fantastiska kollegor som ansvarar för projektboende står till ditt förfogande

För vem?

Företag som söker boende för enskilda personer eller stora team

Hur länge?

Stanna så länge det behövs

Var?

Var som helst i Norden. Vi ordnar boende i storstäderna eller ute i skogen, du bestämmer var

Läs mer

Relocation Services

Varför?

Vi gör det enkelt för dig att tillfälligt flytta delar av ditt team

Vad?

Vi erbjuder ett brett utbud av tjänster som innefattar allt från visum och arbetstillstånd till barnomsorg

Hur?

Våra relocation experter hjälper direkt eller ser till att du får tillgång till vårt nätverk

För vem?

Alla företag som känner att de vill fokusera på annat

Hur länge?

Vi hjälper dig från början till slut och under hela din vistelse

Var?

Om du eller ditt team flyttar till eller runt i Norden finns vi här för att hjälpa er

Läs mer

Andra boendebehov?

Berätta vad du behöver så återkommer vi till dig med ett erbjudande inom 48 timmar

Gästberättelser

Vi tycker att det är viktigt att du ska kunna fokusera på ditt jobb och slippa stressen som kommer av att leta tillfälliga boenden åt dig och ditt team. Vårt jobb är att underlätta för dig och göra flytten enkel. Läs gärna hur vi har hjälpt andra.

Case Enoro / Forenom Member

Med Forenom Member Card är du garanterad ett rum, även för en längre period.

Läs mer

Case Witron

Ett hemlikt tillfälligt boende garanterar en mjuk start i ett nytt jobb

Läs mer

Case Caverion

Hemmakänsla för Caverionanställda

Läs mer

Kontakta säljavdelningen

Espoo

Area Sales Manager - Espoo
Henna Tuominen
+358 50 441 6116 henna.tuominen@forenom.fi
Area Sales Manager - Espoo
Sandra Lönnberg
+358 50 452 2126 sandra.lonnberg@forenom.fi

Helsinki

Regional manager of Helsinki
Henri Nuutinen
+358 40 455 4762 henri.nuutinen@forenom.fi
Area Sales Manager - Helsinki
Sami Viitala
+358 40 450 9483 sami.viitala@forenom.fi

Jyväskylä

Regional Manager of Jyväskylä
Henri Hämäläinen
+358 50 3545 850 henri.hamalainen@forenom.fi

Kouvola

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi
Area Sales Manager - Kouvola
Annika Kärkäs
+358 44 454 5018 annika.karkas@forenom.fi

Kuopio

Regional Manager of Kuopio
Mikko Kauhanen
+358 46 923 5018 mikko.kauhanen@forenom.fi

Lahti

Regional Manager of Lahti
Esa Saksinen
+358 40 455 5585 esa.saksinen@forenom.fi
Regional Coordinator - Lahti
Joni Isomäki
+358 50 381 7223 joni.isomaki@forenom.fi

Lappeenranta

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi

Oulu

Regional Manager of Oulu and Rovaniemi
Jere Pihlajaniemi
+358 50 381 9660 jere.pihlajaniemi@forenom.fi
Project Manager - Oulu
Aarno Annola
+358 40 176 9909 aarno.annola@forenom.fi
Area Sales Manager - Oulu
Juha-Pekka Leskelä
+358 40 507 8911 juha-pekka.leskela@forenom.fi

Pori

Regional Manager of Pori
Jari Vuorinen
+358 40 711 8433 jari.vuorinen@forenom.fi

Tampere

Regional Manager of Tampere and Vaasa
Tommi Piskanen
+358 40 4508409 tommi.piskanen@forenom.fi

Turku

Regional Manager of Turku and Western Finland
Max Lindén
+358 44 090 1240 max.linden@forenom.fi
Regional Supervisor - Turku
Juha Koivula
+358 44 551 2822 juha.koivula@forenom.fi

Vantaa

Regional Manager of Vantaa
Kalle Eerola
+358 40 455 3308 kalle.eerola@forenom.fi
Area Sales Manager - Vantaa
Joonas Uosukainen
+358 50 560 2867 joonas.uosukainen@forenom.fi

Stockholm

Project Sales Manager - Sweden
Saku Nissinen
+46704870740 saku.nissinen@forenom.se

Oslo

Country Manager - Norway
Juha Hämäläinen
+4745867079 juha.hamalainen@forenom.no
Regional Manager - Norway
Jenya Endresen
+4748400899 jenya.endresen@forenom.no
Sales and Marketing Coordinator - Norway
Suzanne Pettersen
+47 996 93 405 suzanne.pettersen@forenom.no
Sales Coordinator - Norway
David Kuhestani
+47 950 93 574 david.kuhestani@forenom.no

Köpenhamn

Country Manager - Denmark
Oline Rasmussen
(+45) 60256070 oline.rasmussen@forenom.dk

Varför Forenom

Perfekt balans mellan pris och kvalitet

Vi hittar alltid en lösning åt dig

91 % gästnöjdhet