Yrityksille

Teemme joka vuosi yhteistyötä tuhansien yritysten kanssa ja tarjoamme majoitusta kymmenille tuhansille työntekijöille Pohjoismaissa. Palvelemme eri toimialojen yrityksiä aina rakennusfirmoista IT-alalle. Joten älä huolehdi, me autamme sinua mielellämme. Tervetuloa kotiin.

Member Card

Forenom Member -jäsenyys

Kanta-asiakaskortillamme saat edullisemmat yöhinnat aparhotelleissamme kun sitoudut useampaan yöhön kerralla. Säästät myös aikaa: yksi lasku, eikä jatkossa kulu aikaa majoituksen löytämiseen.

Lue lisää

Näin me autamme sinua

Liikematkailu

Miksi?

Helppoa, joustavaa ja mukavaa asumista matkoilla

Mitä?

Majoitusvaihtoehtoja löytyy niin tiukalla budjetilla matkustavalle kuin mukavuutta arvostavalle huoneistoista, huoneistohotelleista ja hostelleista

Miten?

Voit tehdä varauksen suoraan verkossa tai ottaa yhteyttä ystävällisimpään myyntitiimiimme

Kenelle?

Pienille ja suurille yrityksille, juuri sinun toimialallasi

Kuinka pitkäksi aikaa?

Niin pitkäksi tai lyhyeksi ajaksi kuin tarvitset, yhdestä yöstä useaan vuoteen

Missä?

Huoneissamme ja asunnoissamme eri puolilla Pohjoismaita

Read more

Projektimajoitus

Miksi?

Projektinhallinta on vaativaa, mutta majoittaminen kanssamme helppoa

Mitä?

Kustannustehokkaita ratkaisuja: kalustettuja asuntoja, hostelleja ja väliaikaista moduulimajoitusta

Miten?

Upeat projektimajoitus-tiimimme jäsenet ovat valmiina palvelemaan sinua

Kenelle?

Yrityksille, joiden projektit vaativat yksittäisten työntekijöiden tai isojen tiimien majoittamista

Kuinka pitkäksi aikaa?

Niin pitkäksi aikaa kuin tarvetta on. Projektit kestävät tavallisesti yli kolme kuukautta.

Missä?

Missä tahansa Pohjoismaassa. Todellakin, myös keskellä ei-mitään!

Read more

Relocation-palvelut

Miksi?

Jotta tiimiäsi on helppo liikutella myös ulkomaille

Mitä?

Tarjoamme apua moneen tilanteeseen aina viisumeista ja työluvista majoitukseen ja päivähoitoon

Miten?

Relocation-asiantuntijamme auttavat sinua hyödyntämään kumppaniverkostoamme

Kenelle?

Yrityksille, joilla on liikkuvaa työvoimaa ja jotka haluavat apua byrokratian ja jokapäiväisten rutiinien hoitoon

Kuinka pitkäksi aikaa?

Tarjoamme apuamme alusta loppuun asti ja koko projektin ajan

Missä?

Jos sinä tai tiimisi olette muuttamassa Pohjoismaihin tai Pohjoismaissa, me palvelemme sinua

Read more

Ota yhteyttä myyntiimme

Espoo

Area Sales Manager - Espoo
Henna Tuominen
+358 50 441 6116 henna.tuominen@forenom.fi
Area Sales Manager - Espoo
Sandra Lönnberg
+358 50 452 2126 sandra.lonnberg@forenom.fi

Helsinki

Regional manager of Helsinki
Henri Nuutinen
+358 40 455 4762 henri.nuutinen@forenom.fi
Area Sales Manager - Helsinki
Sami Viitala
+358 40 450 9483 sami.viitala@forenom.fi

Jyväskylä

Regional Manager of Jyväskylä
Henri Hämäläinen
+358 50 3545 850 henri.hamalainen@forenom.fi

Kouvola

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi
Area Sales Manager - Kouvola
Annika Kärkäs
+358 44 454 5018 annika.karkas@forenom.fi

Kuopio

Regional Manager of Kuopio
Mikko Kauhanen
+358 46 923 5018 mikko.kauhanen@forenom.fi

Lahti

Regional Manager of Lahti
Esa Saksinen
+358 40 455 5585 esa.saksinen@forenom.fi
Regional Coordinator - Lahti
Joni Isomäki
+358 50 381 7223 joni.isomaki@forenom.fi

Lappeenranta

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi

Oulu

Regional Manager of Oulu and Rovaniemi
Jere Pihlajaniemi
+358 50 381 9660 jere.pihlajaniemi@forenom.fi
Project Manager - Oulu
Aarno Annola
+358 40 176 9909 aarno.annola@forenom.fi
Area Sales Manager - Oulu
Juha-Pekka Leskelä
+358 40 507 8911 juha-pekka.leskela@forenom.fi

Pori

Regional Manager of Pori
Jari Vuorinen
+358 40 711 8433 jari.vuorinen@forenom.fi

Tampere

Regional Manager of Tampere and Vaasa
Tommi Piskanen
+358 40 4508409 tommi.piskanen@forenom.fi

Turku

Regional Manager of Turku and Western Finland
Max Lindén
+358 44 090 1240 max.linden@forenom.fi
Regional Supervisor - Turku
Juha Koivula
+358 44 551 2822 juha.koivula@forenom.fi

Vantaa

Regional Manager of Vantaa
Kalle Eerola
+358 40 455 3308 kalle.eerola@forenom.fi
Area Sales Manager - Vantaa
Joonas Uosukainen
+358 50 560 2867 joonas.uosukainen@forenom.fi

Stockholm

Project Sales Manager - Sweden
Saku Nissinen
+46704870740 saku.nissinen@forenom.se

Oslo

Country Manager - Norway
Juha Hämäläinen
+4745867079 juha.hamalainen@forenom.no
Regional Manager - Norway
Jenya Endresen
+4748400899 jenya.endresen@forenom.no
Sales and Marketing Coordinator - Norway
Suzanne Pettersen
+47 996 93 405 suzanne.pettersen@forenom.no
Sales Coordinator - Norway
David Kuhestani
+47 950 93 574 david.kuhestani@forenom.no

Copenhagen

Country Manager - Denmark
Oline Rasmussen
(+45) 60256070 oline.rasmussen@forenom.dk

Miksi Forenom?

Loistava hinta-laatusuhde

Löydämme aina tarpeitasi vastaavan ratkaisun

Asiakastyytyväisyysaste 91 %

Asiakkaiden tarinoita

Sinulla on varmasti paljon tekemistä työssäsi ja muissa kiireissä. Sinun tai tiimisi ei todellakaan tarvitsee ottaa stressiä matkustamisesta tai uudessa paikassa asumisesta, olipa kyseessä sitten lyhyt- tai pitkäaikainen oleskelu. Me teemme parhaamme, jotta relocation ja majoittuminen olisi mahdollisimman helppoa. Tutustu näihin esimerkkitapauksiin

Case Witron

Home-like temporary accommodation ensures a gentle start for a new job

Read more

Case Enoro / Forenom Member

With the Forenom member card you are sure to get a room, even for a longer time

Read more

Case Ravintoloitsija Kari Aihinen

Forenomin varakoti oli meille lottovoitto vesivahingon jälkeen

Read more

Muita majoitustarpeita?

Kerro meille tarpeistasi, niin teemme sinulle tarjouksen 48 tunnin sisällä