Til virksomheder

Hvordan kan vi hjælpe dig

Forretningsrejse

Hvorfor?

Bo behageligt, fleksibelt og hyggeligt, når du rejser

Hvad?

Overnatningsmuligheder på alle niveauer, fra budget til komfort, inklusive lejligheder, lejlighedshoteller og hostels.

Hvordan?

Du kan booke direkte online, eller kontakte vores hjælpsomme salgsteam

Hvem hjælper vi?

Både små og store virksomheder, inden for alle brancher

Hvor længe?

Kort eller lang tid efter behov for, fra en overnatning til mere end et år

Hvor?

I vores værelser, lejligheder og lejlighedshoteller i alle de nordiske lande

Read more

Indkvartering i forbindelse med et projekt

Hvorfor?

Projektstyring er krævende, vi gør overnatningen nem og fleksibel

Hvad?

Omkostningseffektive løsninger som f.eks. lejligheder, hostels og midlertidige boligmoduler

Hvordan?

Vores specialister er altid klar til at hjælpe dig

Hvem hjælper vi?

Virksomheder med projekter, der kræver overnatning til enkelte personer, små eller store teams

Hvor længe?

Bliv så længe som nødvendigt - et typisk projekt varer 3+ måneder

Hvor?

Overalt i de nordiske lande – også udenfor byerne og i provinsen.

Read more

Flyttetjeneste

Hvorfor?

Uproblematisk og nem international flytning af dit team

Hvad?

Vi tilbyder forskellige former for hjælp omkring visa og arbejdstilladelse til bolig, læge og daginstitution.

Hvordan?

Vores flytteeksperter kan hjælpe dig direkte eller gennem vores partnernetværk

Hvem hjælper vi?

Virksomheder med en mobil arbejdsstyrke, der ønsker hjælp med administration og drift af udstationering

Hvor længe?

Vi kan hjælpe fra start til slut, og i løbet af dit ophold

Hvor?

Hvis du eller dit team skal flytte til eller rundt i Norden.

Read more

Andre behov for overnatningssteder?

Fortæl os om dine behov, så vender vi tilbage til dig med et tilbud inden for 48 timer

Gæstehistorier

Hvem er bedst til at vurdere kvaliteten af vores tilbud? Kunderne, selvfølgelig. Så her har vi samlet udtalelser fra tre af vores erhvervskunder:

Case Enoro / Forenom Member

Med Forenom Member-kortet kan du være sikker på at få et værelse – selv i længer

Case Witron

Midlertidige indlogering, der minder om et rigtigt hjem

Case Caverion

Hjemlig følelse for Caverionianere

Kontakt salgsafdeling

Espoo

Area Sales Manager - Espoo
Henna Tuominen
+358 50 441 6116 henna.tuominen@forenom.fi
Area Sales Manager - Espoo
Sandra Lönnberg
+358 50 452 2126 sandra.lonnberg@forenom.fi

Helsinki

Regional manager of Helsinki
Henri Nuutinen
+358 40 455 4762 henri.nuutinen@forenom.fi
Area Sales Manager - Helsinki
Sami Viitala
+358 40 450 9483 sami.viitala@forenom.fi

Jyväskylä

Regional Manager of Jyväskylä
Henri Hämäläinen
+358 50 3545 850 henri.hamalainen@forenom.fi

Kouvola

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi
Area Sales Manager - Kouvola
Annika Kärkäs
+358 44 454 5018 annika.karkas@forenom.fi

Kuopio

Regional Manager of Kuopio
Mikko Kauhanen
+358 46 923 5018 mikko.kauhanen@forenom.fi

Lahti

Regional Manager of Lahti
Esa Saksinen
+358 40 455 5585 esa.saksinen@forenom.fi
Regional Coordinator - Lahti
Joni Isomäki
+358 50 381 7223 joni.isomaki@forenom.fi

Lappeenranta

Regional Manager of Lappeenranta and Kouvola
Ville Vesterinen
+358 50 464 7393 ville.vesterinen@forenom.fi

Oulu

Regional Manager of Oulu and Rovaniemi
Jere Pihlajaniemi
+358 50 381 9660 jere.pihlajaniemi@forenom.fi
Area Sales Manager - Oulu
Juha-Pekka Leskelä
+358 40 507 8911 juha-pekka.leskela@forenom.fi

Pori

Regional Manager of Pori
Jari Vuorinen
+358 40 711 8433 jari.vuorinen@forenom.fi

Tampere

Regional Manager of Tampere and Vaasa
Tommi Piskanen
+358 40 4508409 tommi.piskanen@forenom.fi

Turku

Regional Manager of Turku and Western Finland
Max Lindén
+358 44 090 1240 max.linden@forenom.fi
Regional Supervisor - Turku
Juha Koivula
+358 44 551 2822 juha.koivula@forenom.fi

Vantaa

Area Sales Manager - Vantaa
Joonas Uosukainen
+358 50 560 2867 joonas.uosukainen@forenom.fi

Stockholm

Project Sales Manager - Sweden
Saku Nissinen
+46704870740 saku.nissinen@forenom.se

Bergen

Area Manager - Bergen
Morten Wergeland
+4793214615 morten.wergeland@forenom.no

Oslo

Country Manager - Norway
Juha Hämäläinen
+4745867079 juha.hamalainen@forenom.no
Regional Manager - Norway
Jenya Endresen
+4748400899 jenya.endresen@forenom.no
Sales and Marketing Coordinator - Norway
Suzanne Pettersen
+47 996 93 405 suzanne.pettersen@forenom.no
Sales Coordinator - Norway
David Kuhestani
+47 950 93 574 david.kuhestani@forenom.no

København

Country Manager - Denmark
Oline Rasmussen
(+45) 60256070 oline.rasmussen@forenom.dk